Readers ask: Google Scholar Citation Id Nasıl Bulunur?

Scholar ID nasıl bulunur?

Google Scholar ID, https:// scholar.google.com.tr/ adresine girerek sol üst köşedeki “My Profile” bağlantısı ile ulaşılan kişisel yayınlarınızın listelendiği sayfanın adres çubuğunda yer alır.

Google Scholar id nedir?

Scholar ID, Google ‘in araştırmacılara verdiği tanımlayıcıdır. Bir kimlik numarası olarak ifade edilebilir.

Google Scholar linki nasıl alınır?

1. http:// scholar. google.com.tr/ internet adresi üzerinden Google Akademik ana sayfasına ulaşınız. 2. “Oturum açın” linkini kullanarak bir gmail hesabı ile veritabanına giriş yapınız. Eğer bir gmail hesabınız bulunmuyor ise “Hesap Oluştur” linkini kullanarak yeni bir hesap oluşturabilirsiniz.

Scopus ID nasıl alınır?

A) SCOPUS Kullanıcı Hesabı Oluşturma: Kütüphanemizin web sayfasında (yasar.edu.tr) yer alan E-kaynaklar/Abone Veri Tabanları sekmesinde alfabetik sıralı veri tabanlarımızdan Scopus ‘a tıklayınız ya da direkthttps://www. scopus.com adresini tıklayınız.

Scholar nasıl kullanılır?

İlk olarak tarayıcınız üzerinden Google Scholar ‘ın web sitesine girin. Eğer Google destekli bir gmail adresini varsa mail ve şifrenizi yazarak sistemi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu noktada sizden varsa çalıştığınız kurumun ismi ve araştırma alanınızla ilgili bilgiler istenebilir.

Scholar ne demek?

i. alim, bilgin; edebi ilimlerde araştırma yapan kimse.

Google’da makale nasıl aranır?

Makalenin sağ üst köşesinde yer alan bu simgeye tıklayarak makale bilgilerini düzenleyebilirsiniz. Ana sayfadan arama kutucuğu yardımıyla arama yapmak için anahtar kelime, yazar adı, makale adı vb. bilgiyi yazıp doğrudan arama yapabilirsiniz.

You might be interested:  Google Gravity Nasıl Kullanılır?

Google Scholar ne ise yarar?

Dünyaca ünlü arama motoru Google, Scholar ‘ı Kasım 2004’te hizmete aldı. Sadece akademik makaleler konusunda arama yapmanızı sağlayan bir tür arama motoru olan Google Akademik, onuların altındaki atıflar bölümünde makaleye atıfta bulunan diğer makalelerin sayısını ve o makalelerin listesini verir.

Google Scholar a nasıl makale eklenir?

Google Scholar’a Talep Gönderin adresinden sayfanızın linkini ve makalelerinizi gönderebilirsiniz. Karşınıza çıkan sayfa İngilizce olacak, ancak Google Chrome aracıyla dilerseniz Türkçe’ye çevirebilirsiniz. Kişisel web sitesi makalelerinin indekslenmesi için “Kişisel Yayınlar” seçeneğini tercih ediyoruz.

Google Akademik dışa aktar ne demek?

15. Yayın bilgilerini dışa aktarma (İhraç etme- Export): Google Akademik ‘ e eklediğiniz yayınları tekrar diğer araştırmacı profillerinize (ResearcherID, ORCID ID, Scopus ID) eklememek için buradan kolay bir işlemle aktarabilirsiniz.

Google Akademik Atıf Tarama nasıl yapılır?

Google akademik ile bilimsel çalışmalarınıza yapılan atıfları öğrenmek için;

  1. Adım 1: Öncelikle gmail hesabınıza giriş yapın ve ardından https:// scholar. google.com.tr/ adresine gidiniz.
  2. Adım 2: Alıntılarım sekmesine tıkladıktan sonra gelen sayfada gerekli bilgileri doldurun:

Scopus ID nedir?

Scopus ID: Scopus tarafından araştırmacılara verilen bir tanımlayıcıdır. Scopus ID ‘ye sahip olmak için Scopus ‘ta dizinlenen dergilerde yayın yapmış olmak gerekmektedir.

Researcher ID numarası nasıl alınır?

ResearcherID nedir ve nasıl alabilirim? https://www. researcherid.com adresine girerek aşağıdaki şekil üzerinde işaretlenmiş olan “I want to register (Kayıt olmak istiyorum)” yazısının altındaki “Join Publons now (Publons’a şimdi katılın)” linkine tıklayınız.

Scopus veri tabanı nedir?

Scopus, bibliyometrik araçlarla birlikte araştırmayı izlemeye, analiz etmeye ve görselleştirmeye yarayan bir atıf veri tabanıdır. Dergi Analizi Aracı sayesinde hangi bilimsel dergide yayın yapacaklarını SNIP ve SJR metriklerini kullanarak belirleyebilirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *