Readers ask: Google Play 403 Hatası Nasıl Düzeltilir?

Google Play Store Hata Kodu 403 nedir?

Eğer Android ‘li akıllı telefonunuza birden fazla Google hesabı eklediyseniz hesaplardan birisini kaldırın ve Play Store arama geçmişini de temizleyin. Tekrardan uygulama indirmeyi deneyerek hata mesajı belirip belirmediğini kontrol edin.

Hata Kodu 403 ne demek?

Http 403 sorunu, bir http durum kodu hatası olarak ifade edilebilir. Kullanılan internetin bağlantısından kaynaklı olup ulaşılmaya çalışılan sayfa ya da bilgi kaynağına sıradan bir erişim engeli sebebiyle erişilemediği anlamına geliyor.

Play Store Hata Kodu 192 nedir?

Hata kodu 192, Google Play Uygulamasının Google Hesabınızı tanıyamadığını da gösterebilir. Sorunu düzeltmek için Ayarlar’a gidin, Hesaplar’a dokunun ve ardından Hesabı kaldır’ı seçin. Hata 192, Android cihazınıza yeni uygulamalar indirmenizi engelliyorsa Play Store önbelleğini temizleyin ve cihazınızı yeniden başlatın.

Google Play Store Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Android uygulamalarını manuel olarak güncelleme

 1. Google Play Store uygulamasını açın.
 2. Sağ üst taraftaki profil simgesine dokunun.
 3. Uygulamaları ve cihazı yönet’e dokunun. Güncellemesi olan uygulamalarda “Güncelleme mevcut” etiketi görünür. İsterseniz belirli bir uygulamayı da arayabilirsiniz.
 4. Güncelle’ye dokunun.

Hata Kodu 403 nasıl giderilir?

Hatanın bir diğer sebebi ise VPN bağlantıları olarak karşımıza çıkabiliyor. Google Play 403 hatasını çözmek için cihazımızın ayarlar menüsüne giriş yapıyor ve buradan da kablosuz ağlar seçeneklerinden “VPN”i buluyoruz. VPN bilgilerinizi temizledikten sonra Googl Play’in eski haline dönmesi gerekli.

You might be interested:  Question: Google Chrome Önbelleği Nasıl Boşaltılır?

403 hatası nasıl düzeltilir?

403 Hatası Çözümü

 1. Gitmeye çalıştığınız URL adresini kontrol edin ve dosya adı ile dosya uzantısı olan bir sayfaya gitmeye çalıştığınıza emin olun.
 2. İnternet tarayıcınızın sahip olduğu çerezleri temizledikten sonra sayfaya tekrar giriş yapmaya çalışın.

403 Forbidden Hatası Nasıl Çözülür?

Tarayıcıdan “ 403 – Forbidden: Access is denied” hatasını kolaylıkla düzeltebilirsiniz. Sorunun çözümü için tarayıcı geçmişini silmektir. Geçmiş verilerinizi silmeniz için bir çok yöntem vardır. Bunlardan en basit olanı, Ctrl+Shift+Delete yani klavyenizden bu üç tuşa birden basmanız gerekir.

Hata Kodu 506 ne demek?

Google Hesabınızı tekrar ekleyin Bazen Google hesabınızla ilgili bir sorun, uygulamaların doğru bir şekilde yüklenmesini engelleyebilir ve 506 hata kodu çıkmasına neden olabilir. Hesabınızı telefonunuzdan kaldırarak ve yeniden ekleyerek düzeltebilirsiniz. Ayarlar’a gidin ve Hesaplar seçeneğine dokunun.

Google Play Store Verileri Temizle dersek ne olur?

Verileri silmek uygulama güncellemelerini silmez. Verilerini sildikten sonra uygulamayı açtığınızda, telefonunuzda daha önce yüklü olan en son sürümü göreceksiniz. Aynı şekilde, verileri silmek hesaplarınızın hiçbirini silmez. Örneğin, Twitter uygulama verilerini silerseniz hesabınız etkin kalacaktır.

Play store silindi nasıl geri yüklenir?

SİLİNEN GOOGLE PLAY TEKRAR NASIL YÜKLENİR? İnternet tarayıcınız üzerinden Google Play APK araması yaparak Google Play APK’sını indirebilirsiniz. Cihazınızın ayarlar bölümünden bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklemeye izin ver sekmesini işaretleyerek dosyanızın yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Eski sürüm Google Play nasıl güncellenir?

Menüden Ayarlar’a dokunun. Ayarlar sayfasında aşağı kaydırın ve Play Store sürümünü arayın. Üzerine dokunun. Bir güncelleme varsa Play Store otomatik olarak güncellenmeye başlayacaktır.

Google Play Store nasıl etkinleştirilir?

 1. Telefonunuzdan Ayarlara girin.
 2. Uygulama yöneticisine girin.
 3. Buradan Google Play Store ‘u bulun ve üstüne tıklayın.
 4. Açılan sayfadaki ” etkinleştir ” butonuna tıklayın.
You might be interested:  Google Da Aramalar Nasıl Silinir?

Google Play Store nasıl indirilir?

Play Store uygulaması, Google Play ‘i destekleyen Android Cihazlar’da önceden yüklenmiş olarak gelir ve bazı Chromebook’larda indirilebilir. Google Play Store uygulamasını bulma

 1. Cihazınızda Uygulamalar bölümüne gidin.
 2. Google Play Store’a. dokunun.
 3. Uygulama açılır; indirmek için içerik arayabilir ve göz atabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *