Readers ask: Google Pay Nasıl Kullanılır?

Google pay nasil kullanilir?

Mobil cihazlara Google Pay nasıl indirilir?

 1. Google Play Store’a gidin.
 2. “Gmail’e Bağlan” butonuna dokunun.
 3. Uygulamada bulunan sekmelerden “Ödeme” butonuna dokunun.
 4. “Ödeme Yöntemi Ekleme” butonundan kullanacağınız kredi ve banka kartlarınızı seçin.

Google pay Türkiye’de nasıl kullanılır?

Google Pay uygulamasını açın ve kurulum talimatlarını uygulayın.

 1. İstendiğinde kart ekleyin.
 2. Android cihazınızda ekran kilidi ayarlamanız istenebilir.
 3. Mağazalarda alışveriş yapmak için: Cihazınızın yazılım standartlarını karşıladığından, NFC özelliğine sahip olduğundan ve NFC’nin açık olduğundan emin olun.

Google pay ile ödeme nasıl yapılır?

Ödeme yöntemi ekleme

 1. Google Pay uygulamasını açın.
 2. Alt kısımdan yukarı kaydırın.
 3. Kart ekle. Banka veya kredi kartı’na dokunun.
 4. Kart bilgilerini eklemek için kamerayı kullanın veya bilgileri kendiniz girin.
 5. Ödeme yönteminizi doğrulamanız istenirse listeden bir seçenek belirleyin.
 6. Doğrulama kodunu bulun ve girin.

Google pay Türkiye’de çalışıyor mu?

Mağaza içi + uygulama içi alışverişler Google Pay, sadece NFC ve HCE etkin ve KitKat 4.4 veya sonraki sürümlerini çalıştıran Android cihazları ile uyumludur.

Samsung pay Türkiye’de nasıl kullanılır?

Samsung Pay ‘i kullanmak için öncelikle uygulamayı Samsung ‘un uygulama mağazasından indirmeniz ve Samsung hesabınızla giriş yapmanız gerekiyor. Ardından karşınıza çıkan arayüzde Visa ya da Mastercard kullanan kredi ya da banka kartlarınızı Samsung Pay ‘e tanımlayabilir ve güvenlik yönetiminizi belirleyebilirsiniz.

You might be interested:  Often asked: Google Lens Nasıl Kullanılır?

Google pay hesabı nasıl açılır?

Google Yönetici konsolu hesabınızda oturum açın. Yönetici hesabınızı (@gmail.com ile bitmeyen hesap ) kullanarak oturum açın. Ek Google hizmetleri’ne gidin. Google Pay ‘i tıklayın.

GPay Türkiyede geçerli mi?

Bu yılın ilk aylarında yazılım devi Google, Android Pay adlı mobil ödeme sistemini Google Pay olarak yeniden adlandırdı. Bu yazılım ne yazık ki hala ülkemizde tam anlamıyla çalışmıyor.

Google pay nerelerde kullanılır?

Google Pay ile en sevdiğiniz mağazalarda alışveriş yaparken hediye kartlarınızı, bağlılık kartlarınızı, biletlerinizi ve kuponlarınızı da kullanabilirsiniz. Not: Google Pay; AdWords, Cloud veya G Suite gibi Google işletme ürünleri için kullanılmaz.

Google pay hangi ülkelerde?

ABD ve Hindistan’da para göndermek için Google Pay ‘i kullanabilirsiniz. Bu Google Pay özelliğini Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Birleşik Krallık, Hindistan, Japonya, Kanada, Rusya, Singapur ve Ukrayna’da kullanabilirsiniz.

Ödeme yöntemi Wallet nedir?

Çok genel ifade ile; e-ticaret ve fintek özelinde dijital cüzdanlara (elektronik cüzdan) verilen addır. Böylece, wallet (dijital cüzdan) ile kart sahipleri güvenli, kolay ve pratik bir ödeme deneyimini yaşarlar.

Ödeme yöntemi nasıl yapılır?

 1. Android TV cihazınızda Google Play Store uygulamasını açın.
 2. Ücretli bir öğenin ayrıntılar sayfasına gidin.
 3. Fiyat. Ödeme yöntemleri ‘ni seçin.
 4. Mevcut ödeme yöntemlerinizden birini seçin.
 5. Satın alma işleminizi tamamlayın.

GPay ödeme yöntemi nedir?

1.2. GPay, kullanıcılarının çeşitli ödeme seçenekleri ile para yatırarak karşılığında sahip oldukları elektronik bakiyeyi yalnızca ONLINE OYUN sektöründe hizmet sunan üye işyerleri ürün/hizmetlerini satın almak için kullandıkları bir sistem olup kullanıcılar banka havalesi EFT, ATM, kredi kartı, mobil ödeme veya hızlı

Google Payments ücretli mi?

Google Play veya Google Drive gibi Google hizmetlerinde satın alma işlemleri için herhangi bir ücret söz konusu değildir. Sadece yaptığınız alışveriş, geçerli vergiler ve gönderim bedelleri için ödeme yaparsınız.

You might be interested:  Often asked: Google Başlangıç Sayfası Nasıl Yapılır?

GPAY nasıl üye olunur?

Nasıl bireysel üye olurum GPAY ‘e üye olmak için herhangi bir form doldurmanıza gerek yoktur, bir kez sisteme giriş yaptığınız takdirde GPAY üyesisiniz demektir. Üyelik tamamen ücretsizdir. GPAY sistemine giriş yapmak için, telefonunuza gelen onay kodunu girmeniz yeterlidir. Artık siz de bir GPAY üyesisiniz!

NFC ile ödeme nasıl yapılır?

Android cihazlarda “Ayarlar” sekmesi altında bulunan “Diğer Ayarlar” başlığına giderek “ NFC ” özelliğini “Açık” konuma getirin. Aynı başlık altında bulunan “Varsayılan Uygulama” seçeneğini kullanarak ödeme yapmak istediğiniz bankaya ait daha önce yüklemiş olduğunuz mobil uygulamayı seçin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *