Readers ask: Google Cardboard Nasıl Çalışır?

Google vr nasil kullanilir?

Cardboard ve YouTube mobil uygulamasıyla sürükleyici bir sanal gerçeklik deneyimi için VR180 ve 360 derece videolar izleyebilirsiniz.

 1. Google Cardboard ‘u hazırlayın.
 2. YouTube uygulamasını açın.
 3. Bir VR videosu arayın.
 4. Bir VR videosu seçin.
 5. Oynatmayı başlatmak için oynatma düğmesine dokunun.

Cardboard ne demektir?

Cardboard, Google tarafından geliştirilen ve kısa süre içerisinde 500 bin adetin üzerinde satmayı başaran sanal gerçeklik gözlüğüdür. Mobil cihazlarınızdan NFC ile birlikte sanal gerçeklik deneyimini basit bir konsept ile kullanıcıların ayağına getiren Google, ayrıca Cardboard için bir de uygulama tasarlamıştır.

Sanal Gözlük nasıl çalışır?

Android telefonlarda kullanımı oldukça basit. 1- Android telefonlarda sanal gerçeklik gözlüğü nasıl kullanılır?

 1. Gezmek istediğiniz videoyu Youtube’de aratın.
 2. Karşınıza arama sonuçları çıkıyor olacak.
 3. Butona tıkladıktan sonra en aşağıda özellikler kısmından 360° seçeceğini seçin.
 4. Bunları yaptıktan sonra videoyu açın.

Cardboard hangi telefonlar için?

4,7” ile 6” arasındaki akıllı telefon modelleri ile uyumludur. Tüm Android ve IOS Sistemlerini destekler.

VR gözlük her telefona uyar mı?

Google Cardboard Genel olarak, Cardboard uygulamaları ve oyunları, iOS 8 veya üstünü çalıştırdıkları sürece herhangi bir Android 4.1 veya üstü telefonla ve hatta iPhone’larla çalışır. O zaman VR deneyimini uyguna getirmek için ucuz bir sanal gerçeklik gözlüğü seti olan Google Cardboard görüntüleyiciye ihtiyacınız var.

You might be interested:  FAQ: Uygulamalar Bilgisayara Direk Google Play Store Dan Nasıl Indirilir?

Google cardboard nerede kullanılır?

Cardboard desteğine sahip üçüncü taraf uygulamaları, Google Play’da ve iOS için App Store’da mevcuttur.

VR modu ne demek?

Bu teknolojinin adı Virtual Reality ( VR ). Türkçe karşılığı Sanal Gerçeklik olarak çevrilen VR temel olarak, gözlerinizi tamamen saran bir gözlük vasıtasıyla bilgisayar ekranında görmeye alışık olduğumuz 3 boyutlu sanal dünyaların içinde dolaşabilmemize olanak sağlayan bir teknoloji.

VR gözlük nedir ne işe yarar?

Sanal gerçeklik gözlüğü, günümüzde yaygın olan LED, LCD, Plazma gibi teknolojiler ile üretilmiş telefon, bilgisayar ve diğer birçok aygıtın ekran görüntüsünü daha gerçekçi göstermek, göz yanılmaları ( hileleri ) sayesinde görüntüyü daha gerçekçi olarak algılatmak için tasarlanmış teknolojik gözlüklerdir.

Google vr Service nedir?

Google VR hizmetleri Google Play Store’da Android 4.4 ve üzeri telefonlar için Google LLC firması tarafından geliştirilmiş bir bağlantı aplikasyonudur. Uygulama 50 milyonu aşkın kişi tarafından indirilip 3,3 ortalamaya sahip olarak orta kalite uygulamalar arasında yerini alır.

3 boyutlu gözlük nasıl çalışır?

Adımlar. Aktif 3D Gözlüğü ilk defa kullanmadan önce pilin yalıtım yaprağını çıkarın. Aktif 3D Gözlüğü ilk kez kullanırken, gözlüğü TV’den 50 cm uzakta tutun, TV’yi açın ve (Güç) düğmesini/göstergesini 2 saniye basılı tutun. Aktif 3D gözlük açılır ve kayıt başlar ( (Güç) düğmesi/göstergesi yeşil ve sarı yanıp söner).

Sanal gerçeklik gözlüğü telefonsuz kullanılır mı?

Telefon ve bilgisayar için sanal gerçeklik gözlükleri haricinde tamamen bağımsız kullanılan modeller de bulunur. Sanal gerçeklik gözlüğü telefonsuz kullanılan modeller mercek kalitesi ve ek özelliklerine göre farklı fiyat aralıklarından oluşur.

Sanal gerçeklik gözlüğü ile her film izlenir mi?

Evet. Sosyal ağlardaki (Youtube, Facebook, Instagram vs.) videoları izleyebilirsiniz.İnternet kullanımı sağlayabilirsiniz.

VR gözlük kaç lira?

Samsung Gear VR with Controller SM-R325 Sanal Gerçeklik Gözlüğü

 • Zore G06EB VR Shinecon 3D Sanal Gerçeklik Gözlüğü 199,00 TL13 satıcı, en ucuz 199 TL.
 • Zore G06A VR Shinecon 3D Sanal Gerçeklik Gözlüğü 124,00 TL13 satıcı, en ucuz 124 TL.
You might be interested:  Quick Answer: Google Akademi Nasil Kullanilir?

Oculus hangi telefonlarla uyumlu?

Gear VR (SM-R324) sanal gerçeklik gözlüğü ile uyumlu olarak kullanılabilen cihazlarımız Galaxy S8, Galaxy S8+, Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy Note 5, Galaxy S6 Edge +, Galaxy S6, Galaxy S6 Edge’dir.

Sanal gerçeklik gözlüğü en iyisi hangisi?

1. Oculus Rift S. ‘En iyi sanal gerçeklik gözlükleri ‘ arasında yer alan ‘Oculus Rift S’; pek çok VR oyun ve uygulamayı desteklemesi ve yapay zeka ile donatılması açısından dikkat çekiyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *