Readers ask: Google Akademikten Makale Nasıl Indirilir?

Google Akademik aramaları hangi site ile yapılmaktadır?

Google Scholar bu hizmeti ücretsiz olarak sağlamaktadır. Nasıl kullanılır? Bu uygulamada kullanıcı deneyimi yine üst seviyededir ve oldukça kolaydır. Üst kısımda yer alan arama çubuğuna incelemek istediğiniz konuyu yazıp arama yaptığınızda bu konu hakkında çok sayıda sonuç karşınıza çıkacaktır.

Makale nasıl aranır Google?

https://scholar. google.com.tr bu adresten Akademik Google ‘a ulaşabilirsiniz. Sistem bir arama motoru gibi çalışmaktadır. Scholar’da İnternet ortamında indekslenen ve taranan birçok makale, bildiri, kitap, kitap bölümü vb. araştırmalara ulaşabilirsiniz.

Google Scholar nasıl yapılır?

GOOGLE SCHOLAR GİRİŞİ NASIL YAPILIR? İlk olarak tarayıcınız üzerinden Google Scholar ‘ın web sitesine girin. Eğer Google destekli bir gmail adresini varsa mail ve şifrenizi yazarak sistemi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu noktada sizden varsa çalıştığınız kurumun ismi ve araştırma alanınızla ilgili bilgiler istenebilir.

Google Akademik arama motoru özellikleri nelerdir?

Google Akademik Özellikleri Nelerdir?

 • Araştırma yapmak istediğiniz dili seçebilirsiniz.
 • Google üzerinde bulunmayan birçok makale Google Akademik üzerinden yayınlanır.
 • Kişilerin ilgilendiği konularla ilgili yeni makale yüklendiğinde bildirim verir.
 • Dosyayı indirme zorunluluğunuz yoktur.

Googlede akademik arama nasıl yapılır?

Makalenin sağ üst köşesinde yer alan bu simgeye tıklayarak makale bilgilerini düzenleyebilirsiniz. Ana sayfadan arama kutucuğu yardımıyla arama yapmak için anahtar kelime, yazar adı, makale adı vb. bilgiyi yazıp doğrudan arama yapabilirsiniz. Makale yılı seçebilir ya da kendiniz özel bir aralık belirleyebilirsiniz.

You might be interested:  Readers ask: Google Hangi Yilda Kuruldu?

Yabancı makalelere nasıl ulaşabilirim?

Sonuç olarak İngilizce ya da Türkçe olarak yazılmış akademik makalelere Google Akademik, Dergi Park, TR Dizin, YÖK Tez Merkezi, Megep, Sciende Direct, Springer Link, Research Gate, Nature ve PubMed gibi sitelerden erişebilirsiniz. İçeriklerin bazıları ücretli bazıları ise ücretsiz olarak yayınlanmaktadır.

Kaynakçada makale nasıl yazılır?

Kaynakçalar oluşturulurken, önce yazar adı, sonra eserin adı, daha sonra eserin yayınlandığı yayın evi ya da kitabevi, en sonunda da eserin basıldığı şehir, son olarak da eserin basıldığı yıl yazılır. Bu bilgiler yazılırken, aralarına virgül “,” işareti konulur.

Internette makale nasıl bulunur?

İşte akademik makaleleri arama yapabileceğimiz –birkaç- site:

 1. ScienceDirect. Elsevier’in önde gelen akademik literatür programı olan sciencedirect ile araştırmacılar tam metinli dergi makaleleri, kitapları içeren milyonlarca yayına ulaşabilirler.
 2. SpringerLink.
 3. Web of Science.
 4. Scopus.
 5. ResearchGate.
 6. Google Akademik.

Google Akademik sayfa adresi nasıl alınır?

1. http:// scholar. google.com.tr/ internet adresi üzerinden Google Akademik ana sayfasına ulaşınız. 2. “Oturum açın” linkini kullanarak bir gmail hesabı ile veritabanına giriş yapınız. Eğer bir gmail hesabınız bulunmuyor ise “Hesap Oluştur” linkini kullanarak yeni bir hesap oluşturabilirsiniz.

Google Scholar ID nasıl alınır?

Google Scholar ID ‘nin bulunması: Google Scholar ID, https:// scholar. google.com.tr/ adresine girerek sol üst köşedeki “My Profile” bağlantısı ile ulaşılan kişisel yayınlarınızın listelendiği sayfanın adres çubuğunda yer alır.

Yapılan atıflar nasıl bulunur?

Google akademik ile bilimsel çalışmalarınıza yapılan atıfları öğrenmek için;

 1. Adım 1: Öncelikle gmail hesabınıza giriş yapın ve ardından https://scholar.google.com.tr/ adresine gidiniz.
 2. Adım 2: Alıntılarım sekmesine tıkladıktan sonra gelen sayfada gerekli bilgileri doldurun:

Google Akademik veritabanı mıdır?

Bir araştırmaya başlamadan önce kaynak taraması yapmak hem zor hem de zaman alan bir süreçtir. Hatta yeterli kaynağın olmaması araştırma konusunun değiştirilmesine kadar gider. Google bu soruna çözüm olması için Kasım 2004’de yeni bir veritabanı tanıttı: Google Akademik.

You might be interested:  Question: Google Play Den Nasıl Film Indirilir?

Google Akademik güvenilir mi?

Orijinal Soru: Araştırma konusunda google scholar ‘a ne kadar güvenebiliriz? Google Scholar güvenilir bir kaynaktır ve sadece kurul onayından geçmiş akademik makaleleri paylaşır. Herhangi bir art niyetli kişinin sitenin veri tabanına girip değiştirmesine imkan yoktur.

Google Scholar id nedir?

Scholar ID, Google ‘in araştırmacılara verdiği tanımlayıcıdır. Bir kimlik numarası olarak ifade edilebilir.

Google hangi amaçla kullanılır?

İnternet tabanlı hizmetler geliştiren ve bunları bünyesinde barındıran Google, internet araması, çevrimiçi bilgi dağıtımı ve reklam teknolojileri alanında yatırımlar yapan çok uluslu bir Amerikan şirketidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *