Quick Answer: Google Akademik Nasıl Kullanılır?

Google Scholar nasil kullanilir?

İlk olarak tarayıcınız üzerinden Google Scholar ‘ın web sitesine girin. Eğer Google destekli bir gmail adresini varsa mail ve şifrenizi yazarak sistemi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu noktada sizden varsa çalıştığınız kurumun ismi ve araştırma alanınızla ilgili bilgiler istenebilir.

Google Akademik düğmesi nasıl kullanılır?

Google Akademik düğmesini tıklayarak şunları yapabilirsiniz: – Web’de veya üniversitenizin kütüphanesinde tam metni bulun. Okumakta olduğunuz sayfadaki makalenin başlığını seçin ve makaleyi bulmak için Google Akademik düğmesini tıklayın. – Sorgunuzu web aramasından Google Akademik ‘e aktarın.

Google Akademik aramaları hangi sitede yapılmaktadır?

Google Scholar bu hizmeti ücretsiz olarak sağlamaktadır. Nasıl kullanılır? Bu uygulamada kullanıcı deneyimi yine üst seviyededir ve oldukça kolaydır. Üst kısımda yer alan arama çubuğuna incelemek istediğiniz konuyu yazıp arama yaptığınızda bu konu hakkında çok sayıda sonuç karşınıza çıkacaktır.

Google Akademik veritabanı mıdır?

Bir araştırmaya başlamadan önce kaynak taraması yapmak hem zor hem de zaman alan bir süreçtir. Hatta yeterli kaynağın olmaması araştırma konusunun değiştirilmesine kadar gider. Google bu soruna çözüm olması için Kasım 2004’de yeni bir veritabanı tanıttı: Google Akademik.

Google Scholar id nedir?

Scholar ID, Google ‘in araştırmacılara verdiği tanımlayıcıdır. Bir kimlik numarası olarak ifade edilebilir.

You might be interested:  Readers ask: Nokia Lumia 625 Google Play Store Nasıl Indirilir?

Google Scholar a nasıl makale eklenir?

Google Scholar’a Talep Gönderin adresinden sayfanızın linkini ve makalelerinizi gönderebilirsiniz. Karşınıza çıkan sayfa İngilizce olacak, ancak Google Chrome aracıyla dilerseniz Türkçe’ye çevirebilirsiniz. Kişisel web sitesi makalelerinin indekslenmesi için “Kişisel Yayınlar” seçeneğini tercih ediyoruz.

Google Akademik düğmesi ücretli mi?

Ancak Google Akademik makale atıf sayısını ve isimlerini ücretsiz bir şekilde kullanıcısına sunuyor. Hizmet sayesinde kendi bilimsel içeriklerinize yapılan bir atıf varsa onları da öğrenebilirsiniz.

Google Akademik Atıf Tarama nasıl yapılır?

Google akademik ile bilimsel çalışmalarınıza yapılan atıfları öğrenmek için;

  1. Adım 1: Öncelikle gmail hesabınıza giriş yapın ve ardından https:// scholar. google.com.tr/ adresine gidiniz.
  2. Adım 2: Alıntılarım sekmesine tıkladıktan sonra gelen sayfada gerekli bilgileri doldurun:

Google akademiye nasıl girilir?

1. http://scholar. google.com.tr/ internet adresi üzerinden Google Akademik ana sayfasına ulaşınız. 2. “Oturum açın” linkini kullanarak bir gmail hesabı ile veritabanına giriş yapınız. Eğer bir gmail hesabınız bulunmuyor ise “Hesap Oluştur” linkini kullanarak yeni bir hesap oluşturabilirsiniz.

Google Akademik arama motoru özellikleri nelerdir?

Google Akademik Özellikleri Nelerdir?

  • Araştırma yapmak istediğiniz dili seçebilirsiniz.
  • Google üzerinde bulunmayan birçok makale Google Akademik üzerinden yayınlanır.
  • Kişilerin ilgilendiği konularla ilgili yeni makale yüklendiğinde bildirim verir.
  • Dosyayı indirme zorunluluğunuz yoktur.

Makalelere nasıl ulaşabilirim?

Bu çok basit bir şekilde aşağıda bulunan resmi sitelerden erişip indirip okuyabilirsiniz.

  1. Ulusal Tez Merkezi. https://tez.yok.gov.tr/UlusalTezMerkezi/
  2. Google Akademik. http://scholar.google.com.tr/
  3. Ulakbim. http://ulakbim.tubitak.gov.tr/

Google Scholar ID nasıl alınır?

Google Scholar ID ‘nin bulunması: Google Scholar ID, https:// scholar. google.com.tr/ adresine girerek sol üst köşedeki “My Profile” bağlantısı ile ulaşılan kişisel yayınlarınızın listelendiği sayfanın adres çubuğunda yer alır.

WOS veri tabanı nedir?

Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler Sanat ve İnsani Bilimleri konu alan dergileri ve konferans bildirilerini düzenli olarak tarayarak araştırma alanınızla en ilgili ve prestijli yayınlara ulaşmanızı sağlar.

You might be interested:  Quick Answer: Google Fotolar Daki Fotoları Yedekleme Nasıl Durdururum?

Google Akademik güvenilir mi?

Orijinal Soru: Araştırma konusunda google scholar ‘a ne kadar güvenebiliriz? Google Scholar güvenilir bir kaynaktır ve sadece kurul onayından geçmiş akademik makaleleri paylaşır. Herhangi bir art niyetli kişinin sitenin veri tabanına girip değiştirmesine imkan yoktur.

Ebscohost veri tabanı nedir?

Sosyal ve beşeri bilimlerde olduğu kadar bilim, teknoloji, mühendislik ve daha birçok alanda en değerli hakemli tam metin dergileri içeren lider veri tabanıdır. Bu kaynak, 8,800’e yakını tam metin olmak üzere 17,000’e yakın dergiyi özetleriyle birlikte indekslemektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *