Question: Google Search Console Ne Işe Yarar?

Google Search Console tarama raporları nedir?

Tarama İstatistikleri raporu, Google ‘ın web sitenizdeki tarama geçmişiyle ilgili istatistikleri gösterir. Örneğin, kaç istek yapıldı, ne zaman yapıldı, sunucunuzun yanıtı ne oldu ve karşılaşılan tüm kullanılabilirlik sorunları. Bu rapor, ileri düzey kullanıcılara yöneliktir.

Google Search Console nasıl kullanılır?

Başlamak için şu adımları uygulayın:

  1. Site sahibi olduğunuzu doğrulayın.
  2. Google ‘ın sayfalarınızı bulup okuyabildiğinden emin olun.
  3. Google ‘ın sitenizde bulduğu mobil kullanılabilirlik hatalarını inceleyin.
  4. Search Console ‘a site haritası göndermeyi değerlendirin.
  5. Sitenizin performansını izleyin.

Search Console kodu nereye eklenir?

İlk olarak “ Search Console ” kayıt ekranına ulaşmamız gerekmektedir. Bu bağlantıya tıklayarak https:// search.google.com/ search – console ilgili bölüme giriş yapmanız gerekmektedir. İlgili ekrana giriş yaptığınızda karşınıza çıkan ekranda Mülk Ekle butonuna basmanız gerekmektedir.

Google Search Console nasıl kurulur?

Öncelikle Google Search Console kurulumu yapmanız için 1 adet gmail adresine ihtiyacınız var. Gmail adresinize giriş yaptıktan sonra ise https:// search. google. com / search – console /about adresini takip ederek sitenizi bağlayabilirsiniz.

Google Search Console neyi takip etmenizi sağlar?

Web sitenizin Google arama sonuçlarında nasıl performans gösterdiği konusunda size geri bildirim sağlayan bir hizmettir. İki temel işlevi vardır. Google Arama sonuçlarında performansınızı izler. Ayrıca Google ‘ın sitenizi nasıl “gördüğünü” size gösterir.

You might be interested:  Quick Answer: Google Akademi Nasil Kullanilir?

Tarama nedir Google?

Tarama işlemi geçmiş taramalara ait web adreslerinin ve web sitesi sahiplerinin sağladığı site haritalarının listesiyle başlar. Tarayıcılarımız bu web sitelerini ziyaret ederken, o sitelerdeki bağlantıları kullanarak diğer sayfaları da keşfederler.

Search Console pozisyon nedir?

Giriş Search Console, kullanıcıların Google Arama, Haberler ve Keşfet’te gösterilen haliyle sitenizin bağlantılarını veya içeriklerini ne sıklıkla gördüğünü ya da bunlarla ne sıklıkla etkileşime girdiğini ortaya koyan veriler sağlar. Bu veriler çeşitli performans raporlarında sunulur.

Search Console nasıl bağlanır?

Bağlamak istediğiniz Google Analytics hesabı için Düzenleme izninizin ve Search Console hesabı için Sahip izninizin olması gerekir.

  1. Analytics hesabınızda oturum açın.
  2. Yönetici’yi tıklayın ve Search Console veri paylaşımını etkinleştirmek istediğiniz mülke gidin.
  3. MÜLK sütununda, Mülk Ayarları’nı tıklayın.

Google Trends nasıl çalışır?

Google Trends, arama kelimelerinin ne sıklıkla aratıldığını gösteren ücretsiz bir Google servisidir. Gün içindeki popüler aramaları görebileceğiniz gibi, istediğiniz anahtar kelimeleri aratarak tarih aralığına göre hangi dönemlerde daha çok aratıldığını da istatistiksel olarak görebilirsiniz.

Google Analytics kodu nerede?

www. google.com/ analytics sayfasından oturum açtıktan sonra üst bantta bulunan “Yönetici” butonunu tıklayın. Açılan ekrandaki “Mülk” başlığı altında yer alan “ İzleme Bilgileri” seçeneğine tıklayıp, açılan seçeneklerden “ İzleme Kodu ” tıklıyoruz.

Meta etiket doğrulama nasıl yapılır?

Aşağıda görebileceğiniz gibi Meta – tag Verification yönteminde, Facebook’un ürettiği “< meta name=” ile başlayan kodu, sitenizin ana sayfasındaki <head></head> etiketleri arasında koymanız yeterli olacaktır. Ekledikten sonra ise “Verify” (Doğrula) butonuna basarak domain doğrulama işlemini bitirmiş olacaksınız.

META NAME Google Site Verification nedir?

< meta name =” google – site – verification ” content=”” />: Sitenizin sahipliğini, Search Console için sahipliği doğrulamak amacıyla kullanılan etikettir. < meta name =”viewport” content=””>: Bu etiket, birlikte sayfanın mobil görünümünün nasıl olacağını bildirilir. Bu etiket, sayfanın mobil uyumlu olduğunu gösterir.

You might be interested:  Quick Answer: Google Gizlilik Ayarı Nasıl Yapılır?

Google Search Console ücretsiz mi?

Google Search Console, Google tarafından sunulan ve Google Arama sonuçlarında sitenizin nasıl yer aldığını izlemenize, yönetmenize ve sorunları gidermenize yardımcı olan ücretsiz bir hizmettir.

Google Console nasıl açılır?

Ctrl + Shift + J tuşlarına aynı anda basarakta konsolu açabilirsiniz.

Web Light sonuçları nedir?

Web Light: Aramada sunulan daha hızlı, daha hafif mobil sayfalar. Google, yavaş mobil istemciler üzerinden arama yapan kişilere daha hızlı, daha hafif sayfalar gösterir. Anında yapılan bu kod dönüştürme işlemiyle web sayfaları yavaş istemciler için optimize edilmiş bir sürüme çevrilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *