Question: Google Bağlantınız Gizli Değil Nasıl Düzeltilir?

Net:: Err_cert_authority_invalid nedir?

Net:: ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID hatası ne anlama geliyor? Net:: ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID hatası hakkında konuşursak, sertifika girişte onaylanmaz ve güvenlik araçları siteyi kasıtlı olarak bloke ederek kullanıcının sertifikasını doğrulanmamış yayıncılardan izole eder.

Bağlantınız güvenli değil ne demek?

Google Chrome tarayıcısı kullananlar, bazı web sitelerinde “ Bağlantınız Güvenli Değil ” hatası almaktadır. Bu hata, bir web sitesinde SSL sertifikasının olmadığına işarettir. Yani sorun kullanıcıdan değil, site sahibinin gereçli bir SSL kullanmamasından kaynaklanmaktadır.

E devlet neden güvenli değil hatası?

Bu hatanın anlamı Google’ın sizi güvenli olmayan bir siteye girmenizi engelliyor demek bunu Google Chrome ve İnternet Explorer ‘da da alabilirsiniz. Ama bu hatayı almanız sitenin güvenilir olmadığını tam olarak göstermiyor. Bu hata girdiğiniz sitenin SSL yani güvenlik sertifikasını tanıyamamasından kaynaklanıyor.

Google güvenli değil nasıl kaldırılır?

Google, SSL sertifikası olmayan tüm HTTP sitelerini Chrome’da “ Güvenli Değil ” olarak göstermeye başladı. Chrome’da “Web Sitesi Güvenli Değil ” İbaresi Nasıl Kaldırılır?

 1. SSL Sertifikası Satın Alın.
 2. Sertifikayı Web Ana Makinenizi Kullanarak Yükleme.
 3. 3. WordPress URL’nizi değiştirin.
 4. Site Çapında 301 Yönlendirmesi Uygulayın.

Google bağlantınız gizi değil hatası neden olur?

Bu hata mesajının kötü bir anlamı olmak zorunda değil! Bu hata demek oluyor ki Google Chrome sizi güvenilir olmayan bir web siteyi ziyaret etmekten koruyor. Bu hata tarayıcınız bir SSL bağlantısı yaratırken bir hata fark ettiğinde veya SSL sertifikasını doğrulayamadığında oluşur.

You might be interested:  FAQ: Google Arama Motoru Nasıl Silinir?

Pr_connect_reset_error ne demek?

PR_CONNECT_RESET_ERROR kullanıcı HTTPS protokolü ile bir web sitesi sunucusuna bağlanmak için Mozilla Firefox’u kullanmak çalıştığında sorun ile karşılaşıldığında ancak isteği reddedildi alır. Bu durumda, AV’nizin gelişmiş ayarlarına erişerek ve protokol filtrelemeyi devre dışı bırakarak sorunu çözebilmelisiniz.

Web sitesi sertifika hatası nasıl düzeltilir?

Geçici Çözüm

 1. Internet Explorer Windows, Bu web sitesine devam edin (önerilmez) öğesini tıklatın.
 2. Bilgi penceresini açmak için Sertifika Hatası düğmesine tıklayın.
 3. Sertifikaları Görüntüle’ye veardından Sertifika Yükle’ye tıklayın.
 4. Görüntülenen uyarı iletide, sertifikayı yüklemek için Evet’e tıklayın.

Sec_error_unknown_issuer ne demek?

“Uyarı: Güvenlik riskiyle karşılaşabilirsiniz” hata sayfasıyla karşılaştığınızda Gelişmiş düğmesine tıklayınca SEC_ERROR_UNKNOWN_ISSUER veya MOZILLA_PKIX_ERROR_MITM_DETECTED hata kodunu görüyorsanız, sitenin sağladığı sertifika, Firefox’un tanımadığı bir sertifika makamı tarafından oluşturulmuş demektir.

Err_ssl_server_cert_bad_format ne demek?

Telefondan ya da başka bilgisayardan denediğinizde de ERR_SSL_SERVER_CERT_BAD_FORMAT hatası alıyorsanız sitenin SSL yani güvenlik sertifikası ile ilgili bir sorun vardır. Bu durumda sorunu siz düzeltemezsiniz.

Güvenli Değil yazısı neden çıkar?

Eğer bir web sitesi bir SSL sertifikasına sahip değilse Google o siteyi artık “ güvenli değil ” olarak işaretliyor. Bir sitenin bir SSL sertifikasına sahip olup olmadığını URL’ye bakarak anlayabilirsiniz.

Bu site güvenli bağlantı sağlayamıyor hatası nasıl çözülür?

Bu site güvenli bağlantı sağlayamıyor hatası nasıl çözülür?

 1. Yöntem #1: Sistem saat ve tarihini kontrol edin.
 2. Yöntem #2: İnternet tarayıcınızın önbelleğini temizleyin.
 3. Yöntem #3: İnternet tarayıcınızın uzantılarını devre dışı bırakın.
 4. Yöntem #4: VPN bağlantınızı devre dışı bırakın.

Güvenlik sertifikası sorunu nasıl çözülür?

Güvenlik sertifikası hatası almaya devam ediyorsanız yapacağınız diğer bir çözüm yolu ise, tarayıcınızın ayarlar kısmına girin. Gelişmiş seçenekler kısmında sertifikaları yönet bölümüne girin. Gelişmişe tıklayarak verme biçimini Base 64 yapın ve güvenlik sertifikası sorununuzu çözün.

You might be interested:  Question: Telefonda Google Geçmişi Nasıl Silinir?

Güvenli olmayan siteyi nasıl güvenli yapma?

Bilgisayarınızda Chrome’u açın. Uyarı gördüğünüz sayfada Ayrıntılar’ı tıklayın. Güvenli olmayan bu siteyi ziyaret et’i tıklayın.

 1. Bilgisayarınızda Chrome’u açın.
 2. Yanıltıcı bir sitede, adres çubuğunun sağ tarafındaki İçerik engellendi. simgesini tıklayın.
 3. Uyarıda Tam siteyi yükle’yi tıklayın.
 4. Sayfa yüklenir.

Net Err_cert_date_invalid hatası nasıl düzeltilir?

Google Chrome Net:: ERR_CERT_DATE_INVALID Hatası Çözüm Bunun için sağ alt köşe de bulunan saatinize tıklayıp tarih ve saat ayarla seçeneğinden otomatik ayarla seçeneğini kullanın. C: WindowsSystem32driversetchosts dosyasını bir metin editör yardımıyla açın ve youtube yazılı olan satır veya satırları temizleyin.

Net:: Err_cert_date_invalid ne demek?

NET::ERR_CERT_DATE_INVALID hatası nedir NET::ERR_CERT_DATE_INVALID hatası bir SSL hatasıdır. SSL hataları her zaman sizin bilgisayarınızdan kaynaklı değildir. Bilgisayarınızın tarih ve saati hatalıdır. Antivirüs programınız sorun çıkartıyordur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *