Question: Google Analytics Mülk Takibi Kimliği Ne Demek?

Google Analytics mülk kimliği nerede?

İzleme Kimliğinizi ve global site etiketinizi bulma HESAP sütunundaki menüden bir hesap seçin. MÜLK sütunundaki menüden bir mülk seçin. MÜLK bölümünde İzleme Bilgileri > İzleme Kodu’nu tıklayın. İzleme Kimliği sayfanın üst kısmında gösterilir.

Mülk kimliği nedir?

Google Analytics mülk takibi kimliği, web siteni ziyaret edenleri ve gerçekleştirdikleri herhangi bir işlemi izleyen, JavaScript adında bir programlama dilinden oluşan izleme kimliği ve mülk numarası olarak adlandırılan kod yapısıdır.

Google Analytics UA nedir?

Google Analytics, izleme kodu yüklü olan tüm web siteleri için oturumlar, kullanıcı davranışları, kitlelerin lokasyon ves cihazları, e-ticaret işlemleri, dönüşümler gibi birçok veriyi ölçen bir araçtır. Bir başka deyişle Google Analytics, popüler bir ücretsiz web sitesi analiz platformudur.

Google Analytics izleme kodu nedir?

Google Analytics kodu veya diğer adıyla izleme kimliği, Google Analytics ‘de oturum oluşturup web siteniz için bir kimlik oluşturulduktan sonra tarafınıza verilen koddur. Bu kodu sayfalarınızın içerisine yerleştirerek Google Analytics ‘i devreye sokabilir ve verilerin toplanmasını sağlayabilirsiniz.

Google Analytics hangi isabet türlerini izler?

Yaygın isabet türleri arasında sayfa izleme isabetleri, etkinlik izleme isabetleri ve e-ticaret isabetleri yer almaktadır. İzleme kodu, bir kullanıcı davranışı (örneğin, kullanıcının web sitesindeki bir sayfayı veya mobil uygulamadaki bir ekranı yüklemesi) ile her tetiklendiğinde, Analytics bu etkinliği kaydeder.

You might be interested:  Quick Answer: Bir Google Hesabı Nasıl Açılır?

Izleme kodu nereye eklenir?

www.google.com/analytics sayfasından oturum açtıktan sonra üst bantta bulunan “Yönetici” butonunu tıklayın. Açılan ekrandaki “Mülk” başlığı altında yer alan “ İzleme Bilgileri” seçeneğine tıklayıp, açılan seçeneklerden “ İzleme Kodu ” tıklıyoruz. Burada aşağıda işaretlediğimiz alandaki bölüm izleme kodunuzdur.

Google Analytics mülk takibi kimliği nedir Youtube?

İzleme kimliği, UA-000000-2 şeklinde bir dizedir. Analytics ‘e hangi hesabın ve mülkün veri gönderdiğini belirtmek için izleme koduna eklenmesi gerekir. İzleme kimliği, web siteleri için JavaScript snippet’ine otomatik olarak eklenir.

Mülk adı ne demek?

Sure ismini birinci ayetinde geçen “el- Mülk ” kelimesinden almıştır. Ayrıca Tebareke, Münciye, Mücadele, Mani’a, Vakiye adlarıyla da anılır. Sure Allah’ın her şeye hakim olduğu her şeye gücünün yettiği ifadesiyle başlar. Surenin ismi olan mülk Evreni temsil eder.

Google Analytics mülk adı nedir?

Mülk (Web site) Adı: Web siteleriniz, Google Analytics hesaplarınızın altında birer mülktür. Her hesap altına 50 adet mülk ekleyebilirsiniz.

Google Analytics ne ölçer?

Google Analytics, Google tarafından sunulan ve web sitenizi ziyaret eden kişiler hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayan bir analiz aracıdır. Web sitesinin yöneticiliğini üstlenen kişilerin hedef kitlesinin isteklerini ve beklentilerini kolaylıkla anlayabilmeleri adına oluşturulan bir uygulamadır.

Google Analytics ne işe yarar?

Google Analytics; Google ‘ın -Urchin- şirketini satın alması sonrasında dünyaya duyurduğu ücretsiz web site performans analiz servisidir. Google Analiytics aracı, site sahibinin web sitesine gelen ziyaretçilerini detaylı olarak tanımasına yardımcı olur ve web sitesi sahibi de hedef kitlesinin beklentisini anlar.

Web sitesi analiz araçları ne işe yarar?

Web analizi, web sitenizden toplayabileceğiniz verileri, işletmeniz hakkında bilgi edinmek için kullanmanızı sağlar. Web analizi, size veri sağlayarak yardımcı olur. Web sitenizde ürün satışı yapıyorsanız ne kadar para kazandığınızı veya belirli bir üründen kaç adet sattığınızı izleyebilirsiniz.

You might be interested:  FAQ: Google En Çok Ne Aranmış?

Google Analytics nedir nasıl kullanılır?

Analytics ‘i kullanmaya başlarken

 1. Analytics hesabınızı oluşturun veya bu hesapta oturum açın:
 2. Analytics hesabınızda bir mülk oluşturun.
 3. Mülkünüzde bir raporlama görünümü oluşturun.
 4. İzleme kodunu web sitenize eklemek için talimatları izleyerek Analytics mülkünüzde veri toplamaya başlayabilirsiniz.

Google Analytics entegrasyonu nasıl yapılır?

T-Soft e ticaret Yönetim paneli Ayarlar / Diğer Ayarlar sayfası açılır.

 1. Google Analytics (İstatistik) Numarası başlığı seçilerek düzenle ye basılır.
 2. Açılan pencerede bulunan form alanında, hesap numarası girilir.
 3. Analytics entegrasyonu başarı ile tamamlanmıştır 24 saat sonra istatistiklerin takibini yapabilirsiniz.

Analytics nasıl eklenir?

Hesap ekleme

 1. Analytics Hesabınızda oturum açın.
 2. Yönetici’yi tıklayın.
 3. HESAP sütunundaki menüden Yeni hesap oluştur’u tıklayın.
 4. Web sitesi veya Mobil uygulama’yı tıklayın.
 5. Hesabınızı oluşturma altında:
 6. Mülkünüzü ayarlama altında Web sitesi veya Uygulama Adını girin.
 7. Bir Sektör Kategorisi seçin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *