Often asked: Google Search Console Nasıl Kullanılır?

Google Search Console ne işe yarar?

Google Search Console, Google tarafından sunulan ve Google Arama sonuçlarında sitenizin nasıl yer aldığını izlemenize, yönetmenize ve sorunları gidermenize yardımcı olan ücretsiz bir hizmettir.

Search Console kodu nereye eklenir?

İlk olarak “ Search Console ” kayıt ekranına ulaşmamız gerekmektedir. Bu bağlantıya tıklayarak https:// search.google.com/ search – console ilgili bölüme giriş yapmanız gerekmektedir. İlgili ekrana giriş yaptığınızda karşınıza çıkan ekranda Mülk Ekle butonuna basmanız gerekmektedir.

Google Search Console Doğrulama nasıl yapılır?

Google Analytics’te düzenleme erişimine sahip olan Google hesabını kullanarak Search Console ‘u açın. Bu doğrulama tekniğini kullanmak için gerekli şartları okuyun. Sitenizle ilgili doğrulama ayrıntıları sayfasında Google Analytics’i seçip Doğrula’yı tıklayın.

Google Search Console tarama raporları neyi takip etmenizi sağlar?

Tarama İstatistikleri raporu, Google ‘ın web sitenizdeki tarama geçmişiyle ilgili istatistikleri gösterir. Örneğin, kaç istek yapıldı, ne zaman yapıldı, sunucunuzun yanıtı ne oldu ve karşılaşılan tüm kullanılabilirlik sorunları.

Search Console nasıl bağlanır?

Bağlamak istediğiniz Google Analytics hesabı için Düzenleme izninizin ve Search Console hesabı için Sahip izninizin olması gerekir.

 1. Analytics hesabınızda oturum açın.
 2. Yönetici’yi tıklayın ve Search Console veri paylaşımını etkinleştirmek istediğiniz mülke gidin.
 3. MÜLK sütununda, Mülk Ayarları’nı tıklayın.
You might be interested:  Tabletlere Google Play Store Nasıl Indirilir?

Search Console pozisyon nedir?

Giriş Search Console, kullanıcıların Google Arama, Haberler ve Keşfet’te gösterilen haliyle sitenizin bağlantılarını veya içeriklerini ne sıklıkla gördüğünü ya da bunlarla ne sıklıkla etkileşime girdiğini ortaya koyan veriler sağlar. Bu veriler çeşitli performans raporlarında sunulur.

Google Analytics kodu nerede?

www. google.com/ analytics sayfasından oturum açtıktan sonra üst bantta bulunan “Yönetici” butonunu tıklayın. Açılan ekrandaki “Mülk” başlığı altında yer alan “ İzleme Bilgileri” seçeneğine tıklayıp, açılan seçeneklerden “ İzleme Kodu ” tıklıyoruz.

Meta etiket doğrulama nasıl yapılır?

Aşağıda görebileceğiniz gibi Meta – tag Verification yönteminde, Facebook’un ürettiği “< meta name=” ile başlayan kodu, sitenizin ana sayfasındaki <head></head> etiketleri arasında koymanız yeterli olacaktır. Ekledikten sonra ise “Verify” (Doğrula) butonuna basarak domain doğrulama işlemini bitirmiş olacaksınız.

META NAME Google Site Verification nedir?

< meta name =” google – site – verification ” content=”” />: Sitenizin sahipliğini, Search Console için sahipliği doğrulamak amacıyla kullanılan etikettir. < meta name =”viewport” content=””>: Bu etiket, birlikte sayfanın mobil görünümünün nasıl olacağını bildirilir. Bu etiket, sayfanın mobil uyumlu olduğunu gösterir.

Google site doğrulama nedir?

Doğrulama, sahip olduğunuzu iddia ettiğiniz sitenin sahibi olduğunuzu kanıtlama sürecidir. Site doğrulamayla ilgili tüm bilgileri Google Search Console yardım merkezinde bulabilirsiniz.

Txt doğrulaması nasıl yapılır?

İşte bir TXT kaydıyla Google site doğrulama:

 1. Hosting hesabınızdan DNS Zone Editor’e (DNS Alan Editörü) gidin.
 2. TXT (Text) kısmını bulun ve Add New’e (Yeni Ekle) tıklayın.
 3. Atanan boşluğa biraz bilgi girmeniz gerekecektir. Hangi kısma hangi bilgiyi girmeniz gerektiğine dair açıklamayı aşağıda bulabilirsiniz.
 4. İşte bu kadar!

Google doğrulama kodu nasıl bulunur?

 1. Cihazınızdan Google Hesabınıza gidin.
 2. Üst taraftaki gezinme panelinde Güvenlik’i seçin.
 3. ” Google ‘da oturum açma” bölümünün altında 2 Adımlı Doğrulama ‘ya dokunun.
 4. “Kullanılabilir ikinci adımlar” bölümünün altında “Authenticator uygulaması”nı bulun ve Telefonu Değiştir’e dokunun.
 5. Ekranda gösterilen adımları uygulayın.
You might be interested:  FAQ: Google Photos Nasıl Kullanılır?

Soru 7 Google Search Console tarama raporları neyi takip etmenizi sağlar?

Peki Google Search Console tam olarak nedir? Web sitenizin Google arama sonuçlarında nasıl performans gösterdiği konusunda size geri bildirim sağlayan bir hizmettir. Google Arama sonuçlarında performansınızı izler. Ayrıca Google ‘ın sitenizi nasıl “gördüğünü” size gösterir.

Google Analytics servisi hangi analizleri yapar?

Google Analytics ‘in yaptığı analizler şunlardır; Anlık ziyaretçi analizi. Kitle ziyaretçi analizi. Organik, direkt, referans, sosyal medya ziyaretçilerinin analizi. Davranış analizi.

Google Seo Optimizasyon nasıl yapılır?

Uluslararası SEO ‘da aşağıdaki başlıklar üzerinde çalışmalar yapmak sizin için yararlı olacaktır.

 1. Hedef Dili Belirleyin.
 2. Hedef Bölge Seçin.
 3. Hedef Kitlenizi Tanıyın.
 4. Rakiplerinizi Analiz Edin.
 5. Doğru Anahtar Kelimeleri Seçin.
 6. Site içi ve Site Dışı SEO çalışmalarınıza yatırım yapın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *