Often asked: Google Merchant Center Nasıl Kullanılır?

Google Merchant Center entegrasyonu nedir?

Google Merchant Center; mağaza ve ürün verilerinizi Google ‘a yüklemenize, ve bunları Alışveriş reklamları ve diğer Google hizmetleri için kullanılabilir hale getirmenize yardımcı olan bir araçtır. Google Alışveriş ile daha fazla satış yapın. Ürünlerinizi Google ‘da arama yapan milyonlarca kişiye tanıtın.

Google Merchant Center feed nedir?

Feed, Merchant Center aracılığıyla reklamını yapmak istediğiniz ürünlerin listesini içeren bir dosyadır. Ürünlerinizi eklediğinizde her bir ürüne özellik atarsınız. Ürün feed ‘leriniz, bu özellikleri kullanarak ürünlerinizi birlikte gruplandırır.

Merchant Center ne işe yarar?

Google Merchant Center, e-ticaret sitenizdeki ürünlerin bilgilerini kolaylıkla Google ‘a yüklemenizi sağlayan, Google ‘ın kullanıma sunduğu harika bir araçtır. Google ve anlaşmalı iş ortaklarının web sitelerinde ürünlerinizin ayrı ayrı reklamlarını çıkmak istiyorsunuz.

Google alışveriş nasıl çalışır?

Google Alışveriş reklamları oluşturmak için Merchant Center aracılığıyla ürünlerinizi Google ‘a göndermeniz ve Google reklamları üzerinden kampanya oluşturmanız yeterli olacaktır. Reklamlarınızın onaylanmasının ardından Google ‘da potansiyel müşterilerinizin görebilmesi için kampanyanız kullanılır.

Merchant Center ne demek?

Google Merchant Center, mağaza ve ürün bilgilerinizi Google’a sunarak burada alışveriş yapan kullanıcılara ulaşmanıza yardımcı olur. Bu sayede müşteriler, sattığınız şeyler için Google platformlarında arama yaptığında mağazalarınız ve ürünlerinizle ilgili tüm bilgileri görebilir.

Google Manufacturer center nedir?

Google Manufacturer Center, Google ‘a en güncel ve güvenilir ürün bilgilerini sunarak potansiyel müşterilere erişmenize yardımcı olur. Bu sayede hem satışlarınızı artırabilir hem de markanızın arama ve satın alma işlemi yapan daha fazla müşteriye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

You might be interested:  Google Play Nasıl Güncellenir 2019?

Feed oluşturmak ne demek?

Ürün verilerini eklemek veya kaldırmak, dil ile ülke hedeflemeyi ayarlamak ve ürün verileriniz için feed kurallarını belirlemek amacıyla birincil feed ‘leri kullanın. Feed oluşturma işlemi sırasında hedef seçtiğinizde Alışveriş reklamları için başka ülkeler ekleyebilirsiniz.

Feed Inizde nedir?

Feed, ekranı kaydırarak göz atabileceğiniz bir içerik akışıdır. İçerik birbirini izleyen ve birbirine benzeyen bloklar şeklinde gösterilir. Feed, editoryal (ör. makale veya haber listesi) ya da liste (ör. ürünler ve hizmetler gibi şeylerin bir listesi) şeklinde olabilir.

Google Merchant anket nedir?

Google Merchant Ankete katılım özelliği ile sipariş tamamlandığında Google Müşteri Yorumları popup sayfası açılarak onaylandığında siparişi veren kişinin mail adresine Google tarafından alışveriş deneyimini onaylayabileceği anket gönderilir ve puan verilmesi istenir. Bu sayede satıcı puanına katkı sağlanmış olacaktır.

Google alışveriş nasıl eklenir?

Alışveriş kampanyası oluşturmak için adım adım talimatları aşağıda bulabilirsiniz:

  1. Google Ads hesabınıza giriş yapın.
  2. Soldaki sayfa menüsünde Kampanyalar’ı tıklayın.
  3. Artı düğmesini ve Yeni kampanya’yı tıklayın.
  4. “Kampanya türü” için Alışveriş ‘i seçip Sonraki düğmesini tıklayın.
  5. Reklam tercihlerinizi seçin:

Googlede nasıl satış yapılır?

Mağaza ve ürün bilgilerinizi Google’da alışveriş yapan kullanıcılara ulaştırın. Merchant Center hesabınızı oluşturun

  1. Hesap oluşturun. Hesabınız açıldıktan sonra işletme ve iletişim bilgileri gibi önemli ayrıntıları doğrulayın.
  2. Ürünlerinizi yükleyin.
  3. 3. Ürünlerinizi Google’da sergileyin.

Google Alışveriş reklamları nasıl yapılır?

Google Ads hesabınızın kampanyalar sekmesine gidin ve yeni kampanya oluştur düğmesine tıklayın. Reklam verme amaçlarınızı seçtikten sonra kampanya türü olarak Alışveriş seçeneğini seçin. Google Merchant Center hesabınızı ve reklamları göstermek istediğiniz ülkeyi seçin. Oluşturacağınız kampanyanıza isim verin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *