Often asked: Google Glass Ne Zaman Türkiyede?

Google Glass neden yasaklandı?

Bu neden dolayısı ile ABD sınırları içerisinde de Google Glass kullanan kişilerin sinema içerisinde kullanımlarına da bir yasak getirildi. Ancak esas yasaklanma sebeplerinden birisi de GÜVENLİK. Sinema salonlarında gizlilik haklarının ihlali başta olmak üzere insanların gizlilik haklarına da saygı duymayan bir cihaz.

Google Glass fiyatı ne kadar?

“sahibinden.com’dan yapılan açıklamaya göre, sınırlı sayıda üretilen ürünün satış fiyatı 4 bin 400 lira ile 4 bin 900 lira arasında değişiyor. Fotoğraf çekme, film izleme ve müzik dinleme gibi özellikleri bulunan ” Google Glass “ta harita üzerinden navigasyon programı da kullanılabiliyor.

Google Glass ne zaman çıktı?

Google ‘ın 2013 yılında piyasaya sürdüğü ancak sadece belirli kişilerin kullanımına izin verdiği Glass isimli giyilebilir teknoloji cihazının üretimine son veriliyor.

Google gözlük nedir?

Google Glass, Google ‘ın 2012 yılında ilk kez tanıtımını yaptığı ve ses komutu ya da ürünün sağında bulunan dokunmatik alanı üzerinden kontrol edebileceğiniz bir akıllı bilgisayardır. Adı üstünde Google ‘ın ürettiği özel camlarla güneş gözlüğü görevini de üstlenmektedir.

Akıllı gözlükler kaç TL?

12 Haziran 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 2 Akıllı Gözlük modeli içerisinde en ucuz Akıllı Gözlük fiyatı 338.79 TL iken, en yüksek Akıllı Gözlük fiyatı 4999.0 TL olarak sitemizde yer alıyor.

Akıllı gözlük nedir özellikleri?

Kullanıcıların görüntüleri gözlük camı üzerinde görmelerini sağlayan giyilebilir akıllı cihazlar akıllı gözlükler olarak tanımlanmaktadır. Kısaca göz hizasında bulunan saydam plastik bir ekran vardır. Kişi bu ekrandan normal çevreyi görürken online bilgi de alabilmektedir.

You might be interested:  Google Chrome Geçmişi Nasıl Silinir?

Google glass ne işe yarar?

Gözlükler köşesinde bulunan kamera yardımıyla gördüklerinizi anında yakalamanızı sağlıyor. Hem de sesli komutlarla. Ayrıca kaybolduğunuzda size navigasyon görevi yapıyor.

Google Glass nasıl çalışıyor?

Gözlük, cep telefonunuzun ekranı gibi bir görüntüye sahip… Google Gözlüğü Nasıl Çalışıyor?

  1. Ekrandan çıkmak için parmağınızla Android’lerdeki geri tuşunda yaptığınız gibi aşağıya kaydırın.
  2. Tekrar hafifçe dokunun ve fotoğraf çekmek ya da Glass nasıl kullanılır gibi komutlar vermek için “Ok Glass ” diyin.

Google Glass giyilebilir teknolojik ürün müdür?

Giyilebilir teknoloji denince akla gelen ilk ürünlerden biri Google Glass.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *