Google Merchant Center Nasıl?

Google Merchant Center nasıl kullanılır?

Merchant Center ‘a bir Google hesabı ile üye olup, oturum açtığınızda öncelikle Adwords hesabınız ile Merchant Center hesabınızı birbirine bağlamanız gerekecek. Bu işlemi Merchant Center ayarlarındaki “Account Linking” sayfasından Adwords müşteri kimliğinizi girerek başlatabilirsiniz.

Google Merchant Center feed nedir?

Feed, Merchant Center aracılığıyla reklamını yapmak istediğiniz ürünlerin listesini içeren bir dosyadır. Ürünlerinizi eklediğinizde her bir ürüne özellik atarsınız. Ürün feed ‘leriniz, bu özellikleri kullanarak ürünlerinizi birlikte gruplandırır.

Merchant Center ne işe yarar?

Google Merchant Center, e-ticaret sitenizdeki ürünlerin bilgilerini kolaylıkla Google ‘a yüklemenizi sağlayan, Google ‘ın kullanıma sunduğu harika bir araçtır. Google ve anlaşmalı iş ortaklarının web sitelerinde ürünlerinizin ayrı ayrı reklamlarını çıkmak istiyorsunuz.

Merchant Center ne demek?

Google Merchant Center, mağaza ve ürün bilgilerinizi Google’a sunarak burada alışveriş yapan kullanıcılara ulaşmanıza yardımcı olur. Bu sayede müşteriler, sattığınız şeyler için Google platformlarında arama yaptığında mağazalarınız ve ürünlerinizle ilgili tüm bilgileri görebilir.

Google Merchant Center entegrasyonu nedir?

Google Merchant Center; mağaza ve ürün verilerinizi Google ‘a yüklemenize, ve bunları Alışveriş reklamları ve diğer Google hizmetleri için kullanılabilir hale getirmenize yardımcı olan bir araçtır. Google Alışveriş ile daha fazla satış yapın. Ürünlerinizi Google ‘da arama yapan milyonlarca kişiye tanıtın.

Google alışveriş nasıl çalışır?

Google Alışveriş reklamları oluşturmak için Merchant Center aracılığıyla ürünlerinizi Google ‘a göndermeniz ve Google reklamları üzerinden kampanya oluşturmanız yeterli olacaktır. Reklamlarınızın onaylanmasının ardından Google ‘da potansiyel müşterilerinizin görebilmesi için kampanyanız kullanılır.

You might be interested:  Often asked: Google Kısayol Nasıl Yapılır?

Feed oluşturmak ne demek?

Ürün verilerini eklemek veya kaldırmak, dil ile ülke hedeflemeyi ayarlamak ve ürün verileriniz için feed kurallarını belirlemek amacıyla birincil feed ‘leri kullanın. Feed oluşturma işlemi sırasında hedef seçtiğinizde Alışveriş reklamları için başka ülkeler ekleyebilirsiniz.

Feed Inizde nedir?

Feed, ekranı kaydırarak göz atabileceğiniz bir içerik akışıdır. İçerik birbirini izleyen ve birbirine benzeyen bloklar şeklinde gösterilir. Feed, editoryal (ör. makale veya haber listesi) ya da liste (ör. ürünler ve hizmetler gibi şeylerin bir listesi) şeklinde olabilir.

Google Merchant anket nedir?

Google Merchant Ankete katılım özelliği ile sipariş tamamlandığında Google Müşteri Yorumları popup sayfası açılarak onaylandığında siparişi veren kişinin mail adresine Google tarafından alışveriş deneyimini onaylayabileceği anket gönderilir ve puan verilmesi istenir. Bu sayede satıcı puanına katkı sağlanmış olacaktır.

Google Manufacturer center nedir?

Google Manufacturer Center, Google ‘a en güncel ve güvenilir ürün bilgilerini sunarak potansiyel müşterilere erişmenize yardımcı olur. Bu sayede hem satışlarınızı artırabilir hem de markanızın arama ve satın alma işlemi yapan daha fazla müşteriye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *