Google Doodle Nasıl Kullanılır?

Google’da Doodle olmak ne demek?

Google Doodle, Google tarafından tatil, olaylar, başarılar ve insanları kutlamak için geçici bir süreliğine Google logosu üzerinde yapılan özel değişikliklerdir.

Doodle yapmak nedir?

Doodle ‘lar, tatil günlerini ve yıl dönümlerini kutlamak, ünlü sanatçıları, kâşifleri ve bilim insanlarını anmak amacıyla Google logosunda yapılan eğlenceli, şaşırtıcı ve bazen de spontane değişikliklerdir.

Google Doodle ne işe yarar?

Ne işe yarar? Doodle, kendi tabirleriyle “easy scheduling” yani kolay planlama olarak tanımlanabilir. Bu uygulama sayesinde birden çok kişinin katılacağı etkinlikler, toplantılar, buluşmalar kolaylıkla planlanabiliyor. Googleplay ve appstore’da uygulamaları da mevcut.

Doodle nedir tarih?

Doodle ‘lar, özel günleri ve yıl dönümlerini kutlamak, ünlü kişileri, tarihe geçen bilim insanlarını anmak için Google logosunda gerçekleştirilen ilgi çekici, değişken ve bazen interaktif olarak hazırlanan değişikliklerdir.

Resimde Doodle Ne Demek?

Doodle, insanların dikkatini çekmek için yapılan basit çizim çalışmalarına verilen isimdir. Bugün bir çoğumuz için Doodle denildiğinde ilk akla gelen Google olsa dahi Doodle ‘lar, Google’dan daha eski olan ve günümüze kadar ulaşmış olan karalama çizimlerdir.

Doodle nedir turkce?

(i)., (f). karalama, gelişigüzel yazma veya çizme; (f). karalamak doodlebug (i). maden damarlarını aramakta kullanılan herhangi bir cihaz; uçan bomba.

Google doğum günü ne zaman?

Bugün kullandığı alan adını 15 Eylül 1997’de etkinleştirdi ve 4 Eylül 1998’de Google şirketi resmen kuruldu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *