Google Docs Nasil Kullanilir?

Google Docs nasıl çalışır?

Google Docs yani Google dokümanlar, işlerini internet aracılığıyla yürüten kişilerin ücretsiz bir şekilde kullanabilecekleri bir belge, dosya düzenleme hizmeti. Kullanıcılar ofis programları üzerinden yapabildikleri her şeyi Google ‘ın bu hizmeti üzerinden de yapabiliyorlar.

Google Docs nasıl açılır?

Dosya görüntüleme

 1. drive. google.com adresine gidin.
 2. Kullanıcı adınız ve şifrenizle Google hesabınıza giriş yapın.
 3. Bir dosyayı çift tıklayın.
 4. Bir Google Dokümanı, E-Tablosu, Slaytlar sunusu, Formu veya Çizimini açarsanız bu öğe ilgili uygulama kullanılarak açılır.

Google dökümanlarda nasıl yazı yazılır?

Bilgisayarınızda Google Dokümanlar’da bir dokümanı açın. İstediğiniz metni vurgulayın. Üst kısımda, istediğiniz yazı tipini seçin. Güncelle “Normal metni” eşleşecek şekilde güncelleyin’i tıklayın.

Google Docs özellikleri nelerdir?

Docs, Google ‘ın çevrim içi office paketi. Ana bileşenleri Word işlemcisi, tablo ve sunum aracı, fakat tablo sorularına cevapları toplayan bir form aracı ve basit bir çizim asistanı da bulunmakta. Paket ayrıca Google Drive’a da tamamıyla entegre. Dolayısıyla sınırsız Docs dosyası tutabiliyorsunuz.

Google dökümanlarda ne yapılır?

Google Dokümanlar İle Neler Yapılabilir?

 1. Google dokümanlar kullanan tüm kullanıcılar bir MS Word uygulamasında yapabildikleri tüm içerikleri hazırlayabilirler.
 2. Ortak çalışma ile kullanıcılar bir belgeyi birlikte tasarlayabilirler, düzenleyebilirler, değiştirebilirler.
You might be interested:  Readers ask: Bilgisayarda Google Sesli Arama Nasıl Yapılır?

Google dökümanlara nasıl dosya eklenir?

Google Dokümanlar, doküman oluşturup biçimlendirmenize ve diğer kullanıcılarla çalışmanıza olanak tanıyan çevrimiçi bir kelime işlemcidir. Tek bir dosyayı paylaşma

 1. Bilgisayarda Google Drive, Dokümanlar, E-Tablolar veya Slaytlar’a gidin.
 2. Paylaşmak istediğiniz dosyayı tıklayın.
 3. Paylaş’ı veya Paylaş simgesini. tıklayın.

Https docs google com nedir?

Google Docs ( Google Dokümanlar), ücretsiz ve web tabanlı olarak çalışan, içerisinde dokümanlar yada Excell formatında dosyaların düzenlenip, oluşturulabildiği bir sanal ofistir. Google Docs ‘a internet tarayıcısı yardımıyla ulaşılabilir.

Google Docs paralı mı?

Google Dokümanlar ile, nerede olursanız olun doküman yazabilir, düzenleyebilir ve dokümanlar üzerinde ortak çalışma yapabilirsiniz. Bu hizmet ücretsizdir.

Google Docs sesle yazma nasıl yapılır?

Google Docs ile ses kaydını yazıya çevirme işlemini gerçekleştirmenizi sağlayan en önemli araç, Docs ‘da bulunan Sesle Yazma aracıdır. Sesle Yazma aracını Araçlar menüsü üzerinden ya da Ctrl + Shift + S tuş kombinasyonunu kullanarak açabilirsiniz. Açtığınız an araç çalışacaktır, kapatmak için üzerine tıklayın.

Döküman nasıl silinir?

Tek bir dosyayı kalıcı olarak silme

 1. Google Dokümanlar, E-Tablolar veya Slaytlar uygulamasını açın.
 2. Sol üstteki Menü’ye. dokunun.
 3. Çöp kutusu’na dokunun.
 4. Silmek istediğiniz dosyanın yanındaki Diğer’e. dokunun.
 5. Tamamıyla sil’e dokunun.

Office Word ortamında hazırlanan bir dosya üzerinde hangi Google uygulaması ile çalışmaya devam edebilir?

Office yüklü olmasa bile Google Workspace’te Microsoft Office dosyalarıyla çalışabilirsiniz. Şunları yapabilirsiniz: Office dosyalarını Google Drive’a ekleyebilirsiniz. Artık Office kullanmıyor olsanız bile dosyalarınızı Microsoft biçiminde tutabilirsiniz.

Google çizimleri nasıl yapılır?

Ücretsiz Google Workspace deneme sürümüne kaydolun. Google Çizimler ile çizim oluşturabilir, ekleyebilir ve düzenleyebilirsiniz. Google Drive’da çizim oluşturma

 1. Bilgisayarınızda bir dokümanı açın.
 2. Sol üstte, Dosya Yeni. Çizim ‘i tıklayın.
 3. Düzenleme araçlarını kullanarak şekil, çizgi veya metin ekleyin.
You might be interested:  Google Chrome Virüsü Nasıl Temizlenir?

Google Belgeler hangi amaçla kullanılır?

Google Dökümanlar Microsoft programları üzerinde yaptığınız çalışmaları kaydedip üzerinde online olarak değişiklikler yapabileceğiniz programdır. Google dökümanlar ile yüklemiş olduğunuz Word, Excel ve PowerPoint dosyalarını online olarak editleyebilirsiniz.

Com Google Android Apps Docs nedir?

Androidde metin dokümanları oluşturun ve düzenleyin Google Docs Android cihazlara mükemmel şekilde uyum sağlayan, Google ‘ın resmi metin düzenleme aracının bir versiyonudur. Google Docs özellikle diğer kullanıcılarla paylaşılan dokümanları düzenlemek için kullanışlı olan mükemmel bir metin düzenleme aracıdır.

Google üzerinden anket nasıl yapılır?

Google Formlar’ı kullanma

 1. Adım: Yeni bir form veya test oluşturun. forms. google.com adresine gidin.
 2. Adım: Formu veya testi düzenleyin ve biçimlendirin. Bir forma metin, resim veya videolar ekleyebilir, bunları düzenleyebilir ya da biçimlendirebilirsiniz.
 3. 3. Adım: Formunuzu doldurmaları için başkalarına gönderin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *