Google Da Detaylı Arama Nasıl Yapılır?

Google ile arama nasıl yapılır?

Mobil cihazınızdan sesinizi kullanarak arama yapmak için “Ok Google ” deyin veya Mikrofon simgesini seçin. Kelimeleri Dikkatlice Seçin: Arama kutusuna yazacağınız kelimelere karar verirken, aradığınız sitede görünmesi muhtemel kelimeleri seçmeye çalışın.

Arama motorunda arama yaparken belirli bir dosya türünde arama yapılmak istenirse ne kullanılır?

“filetype:” operatörünü kullanarak sonuçlarınızı o belirli dosya türünde arama yapabilirsiniz. Örnek: Arama motoruna Türk Ceza Konunu ile ilgili Microsoft word sonuçları istiyorsanız.

Akıllı arama nasıl yapılır?

Tek bir sözcüğe iki kez dokunarak seçin ve sonra da akıllı arama ‘ya dokunun. Veya bir tümceciği aramak için, bir sözcüğe bir kez dokunun, görüntülenen menüde Seç ‘e dokunun ve sonra da seçimi istediğiniz tümceciği içerecek şekilde sürükleyin ve sonra da akıllı arama ‘ya dokunun.

You might be interested:  FAQ: Google Play Calismiyor Ne Yapmaliyim?

Google arama motorunda dosya tipine göre arama nasıl yapılır?

İstediğiniz dosya ya da doküman türüne göre arama: Bunun için bir arama yöntemine sahip olan Google ‘da, aramak istediğiniz bilginin önüne “filetype:” ekini ve sonuna da dosya türünü getirmenizle beraber sadece o dosya türüne ait sonuçlar ekranınıza listelenecek.

Arama motorlarında arama nasıl yapılır?

İnternette Doğru ve Yerinde Arama Nasıl Yapılır?

  1. Arayacağınız konuyla ilgili anahtar kelime seçin.
  2. İki ya da daha fazla anahtar kelimeyi bağlarken aralarına “and”, “&” veya “+” işaretlerini yerleştirin.
  3. Kelimeleri parçalı olarak aramak için “?” ve “*” işaretleri kullanılabilir.

Google’da akademik arama nasıl yapılır?

Makalenin sağ üst köşesinde yer alan bu simgeye tıklayarak makale bilgilerini düzenleyebilirsiniz. Ana sayfadan arama kutucuğu yardımıyla arama yapmak için anahtar kelime, yazar adı, makale adı vb. bilgiyi yazıp doğrudan arama yapabilirsiniz.

Arama motorlarında tırnak işareti niçin kullanılır?

Google aramalarında bir kelime veya cümleyi tırnak işareti içerisinde kullandığınızda daha keskin sonuçlara ulaşabilirsiniz. Örneğin arama çubuğuna ‘en leziz yemekler’ yazmak yerine tırnak içinde “en leziz yemekler” yazmak, aradığınız subjeye sizi daha kolay ulaştırabilir.

Arama motorunda benzer siteleri bulmak için hangi operatör kullanılır?

Bir internet sitesi bağlantısı (URL) içinde arama yapmak için inurl ya da allinurl operatörlerine başvurulabilir. “inurl” operatörüyle “google arama operatörleri ” araması yapıldığında işbu yazının bağlantısı https://www.malumatfurus.org/google-gelismis- arama -operatorleri sonuçlar arasında sunulabilecektir.

Google’da belli bir dosya türünde arama yapmak için hangi ifade kullanılır?

Belirli bir dosya türünü arama filetype:PDF gibi terimlerle filetype: ve ardından 3 harfli dosya kısaltmasını (DOC, XLS, PPT gibi) ekleyerek belirli dosya türleri için arama yapabilirsiniz. Böylece arama sonuçlarında yalnızca aradığınız dosya türleri görüntülenecektir.

You might be interested:  Quick Answer: Google Nasıl Ana Ekran Yapılır?

Hızlı aramayı nasıl yapabilirim?

Hızlı arama nasıl yapılır? Telefonun Ayarlar > Arama Yapma > Hızlı arama > “ Hızlı aramayı etkinleştir” ardından hızlı arama atamak için hızlı aramayı atayacağınız numaraya gidiniz 1, 2, 3, 4, 5 istediğiniz numarayı + kişi ekleme ile numarayı ekleyebilirsiniz.

Tek tuşla aramaya nasıl numara kaydedilir?

Tek tuşla aramaya bir numara atamak için, aşağıdaki işlemleri gerçekleştirin: Üstteki yumuşak tuşa basın ( telefon defteri tuşu). Atamak istediğiniz numaraya gelmek için aşağı oka basın. OK tuşuna basın.

Powerpointte kelime arama nasıl yapılır?

Giriş sekmesinde, Düzenleme grubunda Değiştir’i seçin. Aranan kutusuna, bulmak ve değiştirmek istediğiniz metni girin. Yeni değer kutusuna, yeni değer olarak kullanmak istediğiniz metni girin. Metnin sonraki oluşumunu aramak için Sonrakini Bul’u seçin.

Arama motorlarında arama yaparken bir kelimenin veya sitenin önüne hangi işareti eklediğimizde o kelimeyi ve siteyi içeren sonuçlar hariç tutulur?

Burada Google ve Bing arama motoru için yaygın olarak kullanılan bazı noktalama işaretleri, simgeler ve operatörlere yer verilmiştir. Bir kelimenin veya sitenin önüne tire (-) eklediğinizde o kelimeyi veya siteyi içeren sonuçlar hariç tutulur.

Google arama motorunda istediğimiz site içinde arama yapmak için hangi parametreyi kullanırız?

inurl: Sadece URL’lerde bir arama yapmak istiyorsak kullandığımız bir parametredir.

Arama motorlarında bir kelimeyi veya kelime öbeği tırnak içinde yazıldığında aşağıdakilerden hangisi olur?

Bir cümle ya da bir kelime grubu aramak için tırnak işareti kullanılabilir. Örneğin lazer yazıcılarla ilgili bilgiye ulaşmak istiyorsanız, arama satırına “lazer yazıcı” kelimelerini tırnak içinde yazmalısınız. Böylece arama motoru bu iki kelimenin art arda kullanıldığı sonuçları karşınıza getirir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *