Google Captcha Nasıl Kullanılır?

Google reCAPTCHA API nedir?

Google reCAPTCHA, Google tarafından geliştirilmiş web sayfalarınıza Google Api ile ekleyip kullanabileceğiniz bir uygulamadır.Peki neden reCAPTCHA ya ihtiyaç duyarız ve nasıl ekleriz? Hepsi bu kadar, artık form alanımızı düzenleyip site key ve secret key’leri kullanarak güvenli web formları oluşturabiliriz.

Google reCAPTCHA v2 nedir?

reCAPTCHA web sitenizde kullandığınız formlarımızı spamdan koruyan ücretsiz bir hizmettir. reCAPTCHA gelen kötü niyetli otomatik yazılım botlarını engellemek için google tarafından geliştirilmiştir. v2 ve ve3 ü mevcuttur.

Google reCAPTCHA ne işe yarar?

reCAPTCHA; web projenizi spam ve kötüye kullanıma karşı koruma görevi üstlenen ücretsiz bir uygulamadır. Temel amacı ise insanları ve botları birbirinden ayırt etmek olarak düşünülebilir. Söz konusu ayırt etmeyi ise gelişmiş risk analizi teknikleriyle gerçekleştirir.

reCAPTCHA v3 nedir?

” reCAPTCHA v3, herhangi bir kullanıcı etkileşimi olmaksızın bir etkileşimin yasal olup olmadığını doğrulamanıza olanak tanır.” API yardımıyla bize bir score döndürür, dönen score ile kontroller yapmamıza yardımcı olur. Gerekli alanları doldurduktan sonra “gönder” butonuna tıklıyoruz.

Captcha nasıl iptal edilir?

2 Adımlı Doğrulama’yı kapatma

  1. Google Hesabınızı açın.
  2. “Güvenlik” bölümünde 2 Adımlı Doğrulama’yı seçin. Oturum açmanız gerekebilir.
  3. Kapat’ı seçin.
  4. 2 Adımlı Doğrulama’yı kapatma işlemini onaylamanız için bir pop-up pencere görünür. Kapat’ı seçin.

Google reCAPTCHA nasıl alınır?

İlk olarak adres çubuğunuzu https://www. google.com/ recaptcha adresini yazmalısınız. Daha sonra uygulama sayfasına gidiniz. Sayfa üzeirnde Get reCaptcha butonuna tıklayınız. Google hesabınızla giriş yapmanız gerekir.

You might be interested:  Quick Answer: Google Earth Telefon Takip Nasıl Yapılır?

Google robot doğrulama neden gelir?

“https://www. google.com/#q=search-term” gibi bir URL’yi kullanarak doğrudan terimleri kolayca arayabilirsiniz. Bu, otomatik robotların Google ‘a trafik göndermesinin en popüler yoludur. URL kullanarak arama yapmak, Google ‘un sizi robot sanmasına neden olur.

Ben robot değilim ne demek?

Türkçe’deki anlamı “İnsanlar ve bilgisayarların farklı olduğunu anlayabilmek için tamamen otomatik kamusal Turing testi.” Bu test, web sitelerinin otomatik olarak spam kabul edilmesine engel olmak için tasarlanmış.

Captcha hatası ne demek?

CAPTCHA (İnsan ve Bilgisayar Ayrımı Amaçlı Tam Otomatik Genel Turing Testi), sorgulama-yanıt doğrulaması olarak bilinen bir güvenlik önlemidir. Bunun için sizden basit bir testi yanıtlamanızı isteyerek şifre korumalı bir hesaba girmeye çalışan bir bilgisayar değil insan olduğunuzu kanıtlamanızı sağlar.

Captcha nerede kullanılır?

Captcha kullanılan alanları şu şekilde belirtebiliriz. Bloglar: Bloglarda kullanılan captcha, bloğa spam olarak girişleri engeller. Arama motorunda üst sırlara çıkabilmek için spam olarak yorum yazılmasını engellemek amacıyla captcha kullanılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *