FAQ: Google Hangouts Nasıl Kullanılır?

Hangout nedir nasıl kullanılır?

Google Hangouts, ücretsiz olmasıyla ev ve iş kullanıcıları tarafından kullanılan iletişim uygulamalarının başında geliyor. Anlık mesajlaşma ve görüntülü sohbeti kolaylaştıran iletişim platformu Google Hangouts web, masaüstü, mobil, tüm platformlarda kullanılabiliyor.

Hangout uygulaması nasıl kullanılır?

Windows, macOS, iOS, Android ve tarayıcılardan kullanabileceğiniz Hangouts ‘a buradan ulaşabilirsiniz. Siteye girdikten sonra Google (Gmail) hesabınız ile oturum açmanız gerekiyor. Daha sonra kişi listenizden dilediğiniz kişi ile görüşme yapmaya başlayabilirsiniz.

Hangouts mesaj nasıl atılır?

Görüşme başlatma

 1. Bilgisayarınızda hangouts.google.com sayfasına giderek veya Gmail’den Hangouts ‘u açın. Hangouts Chrome eklentisini kullanıyorsanız Hangouts yeni bir pencerede açılacaktır.
 2. Üst taraftaki Yeni görüşme simgesini.
 3. Bir ad ya da e-posta adresi girin ve seçin.
 4. Mesajınızı yazın.
 5. Klavyenizde Enter tuşuna basın.

Google Hangout ücretli mi?

İnsanların sürekli irtibat halinde kalabilmesi ve sevdiklerine ulaşabilmesi amacıyla, Google Hangouts üzerinden ücretsiz arama yapılabileceğini duyurdu. Uygulama Google hesabınızla giriş yapmanız gerekiyor.

Hangouts telefonda ne işe yarar?

Platform iş verimliliğini korumak için görüntülü sohbet, internet üzerinden telefon aramaları yapma, Google Voice veya Project Fi telefon numarasıyla kısa mesaj gönderme, video-konferans ve mesajlaşma servisleri gibi hizmetler sunar.

Hangouts nasıl davet edilir?

Kişilerinize birini ekleme

 1. hangouts.google.com adresinde veya Gmail’de Hangouts ‘a gidin.
 2. Üstteki Yeni görüşme simgesini. tıklayın.
 3. Bir ad, telefon numarası veya e-posta adresi yazın.
 4. Bu kişiyi kişilerinize eklemek için bir davetiye gönderin veya görüşme başlatın.
You might be interested:  Quick Answer: Google Reklamları Siteye Nasıl Eklenir?

Hangout güvenli mi?

Hangouts ‘un rakipleri kadar güvenilir olmamasının nedenlerinden biri, uçtan uca şifrelemeden yoksun olmasıdır. Özetle, bu tür şifreleme en güvenli olanıdır, çünkü mesajları meraklı gözlerden korur. Yalnızca iletiyi gönderen ve alan iletiyi görüntüleyebilir.

Hangout görüşme nasıl yapılır?

hangouts.google.com adresine gidin veya Gmail’de kenar çubuğundan uygulamayı açın. Hangouts listesinden grup seçin veya yeni bir grup oluşturun. Grup mesajı penceresinin sol üstünden Görüntülü görüşme simgesini tıklayın. Hangouts, mesajınıza otomatik olarak bir Meet bağlantısı ekler.

Hangouts fotoğrafları nerede?

Klasik Hangouts ‘ta diğer kullanıcılarla fotoğraf ve video paylaşabilirsiniz. Paylaştığınız tüm fotoğraf ve videoları Google Albüm Arşivi’nde bulabilirsiniz. Fotoğraf veya videolarınızı Google Paket Servisi’ni kullanarak da indirebilirsiniz.

Hangouts neden mesaj gönderemiyorum?

Telefonunuzdan mesaj gönderemiyorsanız Kablosuz bağlantı sinyalini kontrol edin: Sinyal yoksa kablosuz bağlantıyı kapatıp yeniden açın. Hangouts uygulamasında oturumunuzu kapatın ve tekrar oturum açın: Oturumu nasıl kapatacağınızı öğrenin.

Hangouts da engellendiğini nasıl anlarsın?

Engellediğiniz bir kullanıcının da Hangout ‘ta olduğuna dair bildirim alırsınız ve Hangout ‘u açmayı tercih ederseniz söz konusu kullanıcının mesajlarını görebilirsiniz. Gruptaki diğer kişilere, söz konusu kişiyi engellediğiniz bildirilmez. Engellediğiniz kullanıcı yeni ileti gönderdiğinde bildirim almazsınız.

Telefonda ChatON nedir?

ChatON, telefon platformu üzerinden bağımsız mesajlaşma uygulamasıdır. Samsung ChatON, Her chat odası ayrı görselleri, videoları ve mesajları tek alandan topluyor.

Uluslararası telefon konuşması nasıl yapılır?

Adımda, o sırada bulunduğunuz ülkenin uluslararası çıkış kodunu tuşlayabilirsiniz. Hattınızı Yurtdısı Aramalarına Kapama:

 1. 1- Türkiye uluslararası çıkış kodu(00)*,
 2. 2- Aranılan kişinin ülke kodu**,
 3. 3- Aranılan kişinin kullandığı şebekenin prefiksi,
 4. 4- Aranılan kişinin numarasını tuşlayabilirsiniz.

Hangouts sesli arama nasıl yapılır?

Google Hangouts web sitesine gidin ve oturum açın (Gmail hesabı veya Google+ hesabı gibi bir Google hesabına ihtiyacınız olacak). En soldaki menüden veya sayfanın ortasındaki etiketli simgelerden biri olan Video Arama, Telefon Araması veya Mesaj’ı tıklatarak başlamak istediğiniz iletişim türünü seçerek başlayın.

You might be interested:  Often asked: Google Scholar Hesabı Nasıl Açılır?

Hangouts görüntülü konuşma Kaç kişi?

Aynı anda birden çok kişiye mesaj göndermek için klasik Hangouts ‘u kullanabilirsiniz. Görüşmelere en çok 150 kişi katılabilir. Klasik Hangouts ‘ta görüntülü görüşme yapmak için Google Meet’i kullanmaya ilişkin gereksinimler hakkında bilgi edinin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *